FMP100FRE52-30R9
Mfr.Part #
FMP100FRE52-30R9
Description
RES 30.9 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
30.9Ohm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100FRE52-30R9
YAGEO FMP100FRE52-30R9
30.9Ohm, 1W, Metal Film,