FMP100FBE52-1K65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP100FBE52-1K65
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.65K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Proof, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.65kOhm
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
FMP
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP100FBE52-1K65
YAGEO FMP100FBE52-1K65
1.65kOhm, 1W, Metal Film,