FMP-50JT-52-0R82
Mfr.Part #
FMP-50JT-52-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
820MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMP-50JT-52-0R82
YAGEO FMP-50JT-52-0R82
820mOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,