FMP-50FTF52-392R
Mfr.Part #
FMP-50FTF52-392R
Description
RES 392 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
392Ohm
Datasheets
FMP-50FTF52-392R
YAGEO FMP-50FTF52-392R
392Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,