FMP-50FR-52-11K8
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-11K8
Description
RES 11.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
11.8kOhms
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP-50FR-52-11K8
YAGEO FMP-50FR-52-11K8
11.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,