FMP-50FR-52-115K
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-115K
Description
RES 115K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
115kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP-50FR-52-115K
YAGEO FMP-50FR-52-115K
115kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,