FMF50SFRF52-750K
Mfr.Part #
FMF50SFRF52-750K
Description
RES 750K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
FMF50SFRF52-750K
YAGEO FMF50SFRF52-750K
750kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,