FMF-50FTE52-12K
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-12K
Description
RES 12K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
12kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMF-50FTE52-12K
YAGEO FMF-50FTE52-12K
12kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,