FMF-50FTE52-110R
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-110R
Description
RES 110 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
110Ohm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMF-50FTE52-110R
YAGEO FMF-50FTE52-110R
110Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,