FMF-50FRF52-39R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-39R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 39 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, Safety
Resistance :
39Ohm
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Series :
FMF
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FMF-50FRF52-39R
YAGEO FMF-50FRF52-39R
39Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,