FMF-50FRF52-1K6
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-1K6
Description
RES 1.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.6kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMF-50FRF52-1K6
YAGEO FMF-50FRF52-1K6
1.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,