FMF-50FRF52-1K1
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-1K1
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMF-50FRF52-1K1
YAGEO FMF-50FRF52-1K1
1.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,