FMF-50FRF52-120R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-120R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 120 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, Safety
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Resistance :
120Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
FMF
Datasheets
FMF-50FRF52-120R
YAGEO FMF-50FRF52-120R
120Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,