FMBC-395A-2512
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMBC-395A-2512
Manufacturer
SCHURTER
Description
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 25A 520VA
Stock
11
In Stock :
11
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Power Line Filter Modules
Package :
Box
Current :
25 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Product Status :
Active
Voltage - Rated DC :
Series :
FMBC EP
Base Product Number :
FMBC
Configuration :
Two Stage
Frequency - Operating :
50/60Hz
Voltage - Rated AC :
520V
Termination Style :
Terminal Block
Mounting Type :
Chassis Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Approval Agency :
cURus, ENEC, UL, VDE
Inductance :
Datasheets
FMBC-395A-2512
SCHURTER FMBC-395A-2512
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH