FM5000002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FM5000002
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Output :
CMOS
Physical Dimension :
2.05mm x 1.6mm x 0.75mm
Fall Time-Max :
7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
50MHz
Frequency :
50MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SaRonix-eCera™ FM
Type :
SO (SAW)
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
1.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C