FM3840006
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FM3840006
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.8V
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
38.4MHz
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
7ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SaRonix-eCera™ FM
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Frequency :
38.4MHz
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
2.05mm x 1.6mm x 0.75mm
Rise Time-Max :
7ns
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%