FLP2V14.0-SA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FLP2V14.0-SA
Manufacturer
Bivar, Inc.
Description
LIGHT PIPE ASSY 2MM 14.0" AMBER
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Configuration :
Single
Type :
Flexible 14 (355.6mm)
Series :
FLP2V
Mounting Type :
Board/Panel Mount, Press Fit
Lens Style :
Round with Domed Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Amber
Lens Size :
5.10mm
Datasheets
FLP2V14.0-SA
Introducing Bivar, Inc. FLP2V14.0-SA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Flexible 14 (355.6mm), Mounting Type:Board/Panel Mount, Press Fit, FLP2V14.0-SA pinout, FLP2V14.0-SA datasheet PDF, FLP2V14.0-SA amp .Beyond Bivar, Inc. FLP2V14.0-SA ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.