FLLD3250APHI1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FLLD3250APHI1
Manufacturer
KEMET
Description
LINE FILTER 690VAC 250A CHASSIS
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Power Line Filter Modules
Series :
FLLD3
Height :
125mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Approval Agency :
EN, UL
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Length :
300mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
High Pot :
3100 V
Voltage - Rated AC :
690V
Width :
180mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Frequency - Operating :
50/60Hz
Configuration :
Two Stage
Current Rating :
250A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~100°C