FLA.2S.305.CLAC87Z
Mfr.Part #
FLA.2S.305.CLAC87Z
Description
CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.323 ~ 0.343 (8.20mm ~ 8.70mm)
Number of Positions :
5
Shell Size - Insert :
305
Plug, Female Sockets and Male Pins
Plug, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
FLA.2S.305.CLAC87Z Overview
FLA.2S.305.CLAC87Z Features
2S series
FLA.2S.305.CLAC87Z Applications
There are a lot of LEMO
FLA.2S.305.CLAC87Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER