FL5310005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL5310005
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 53.1250MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency Stability :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
53.1MHz
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
8pF
Frequency :
53.125MHz
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Operating Temperature :
-40°C~85°C