FL4000041
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL4000041
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
SaRonix-eCera™ FL
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
40MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Drive Level :
10 µW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±10ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm