FL3880003
Mfr.Part #
FL3880003
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.8800MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Drive Level :
10 µW
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
38.8MHz
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
18pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
38.88MHz