FL3740016
Mfr.Part #
FL3740016
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
15 Weeks
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
HTS Code :
Operating Frequency :
37.4MHz
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SaRonix-eCera™ FL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
37.4MHz
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Mounting Type :
Surface Mount
Drive Level :
10 µW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C