FL3215T-220K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL3215T-220K
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 440MA 700MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Shielding :
Unshielded
Published :
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Series :
FLF
DC Resistance (DCR) :
700mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Current Rating :
440mA
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Current - Saturation :
340mA
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Inductance :
22μH
Datasheets
FL3215T-220K
TDK Corporation FL3215T-220K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD