FL2600030
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL2600030
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
Frequency :
26MHz
HTS Code :
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
26MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Load Capacitance :
9pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SaRonix-eCera™ FL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Drive Level :
10 µW
Frequency Tolerance :
±10ppm