FL2500091
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL2500091
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
25MHz
Operating Frequency :
25MHz
Frequency Stability :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Surface Mount :
yes
Type :
MHz Crystal
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
15 Weeks
Drive Level :
10 µW
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
20pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm