FL2400179
Mfr.Part #
FL2400179
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 7PF SMD
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±10ppm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~75°C
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Frequency :
24MHz
Frequency :
24MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
HTS Code :
Load Capacitance :
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Drive Level :
10 µW
Operating Mode :
Fundamental
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm