FL2050002
Mfr.Part #
FL2050002
Description
CRYSTAL 20.5000MHZ 18PF SMD
Crystals
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Operating Temperature :
-20°C~70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Tolerance :
±15ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
20.5MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Load Capacitance :
18pF