FL2000067
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL2000067
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Type :
MHz Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
20pF
Frequency Stability :
±15ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Frequency :
20MHz
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Drive Level :
10 µW
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Operating Frequency :
20MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm