FL1840001
- Mfr.Part #
- FL1840001
- Manufacturer
- Diodes Incorporated
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Datasheet
- Download
- Description
- CRYSTAL SURFACE MOUNT
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- Crystals
- Physical Dimension :
- L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
- Surface Mount :
- yes
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Additional Feature :
- AT-CUT; TR
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Frequency :
- 18.4MHz
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- HTS Code :
- Operating Mode :
- Fundamental
- Size / Dimension :
- 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
- Series :
- SaRonix-eCera™ FL
- Type :
- MHz Crystal
- Drive Level :
- 10 µW
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Height Seated (Max) :
- 0.031 0.78mm