FL1690007
Mfr.Part #
FL1690007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.9344MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Frequency :
16.9344MHz
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Drive Level :
10 µW
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Operating Frequency :
16.9MHz
HTS Code :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm