FL1600159
Mfr.Part #
FL1600159
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
3.2 mm x 2.5 mm
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Ratings :
Type :
MHz Crystal
Operating Mode :
Fundamental
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
SMD/SMT
Series :
FL
Package / Case :
3.2 mm x 2.5 mm
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Width :
2.5 mm
Product :
Crystals
Load Capacitance :
9pF
Frequency Stability :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.78mm)
Height :
0.68 mm
Length :
3.2 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Frequency :
16 MHz
Datasheets
FL1600159
Introducing Crystals Diodes Incorporated FL1600159 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:MHz Crystal, Package / Case:3.2 mm x 2.5 mm, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-30°C ~ 85°C, FL1600159 pinout, FL1600159 datasheet PDF, FL1600159 amp .Beyond Crystals Diodes Incorporated FL1600159 ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.