FL1600068
Mfr.Part #
FL1600068
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Stability :
±10ppm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Load Capacitance :
9pF
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Frequency :
16MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Drive Level :
10 µW
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Frequency :
16MHz