FL1200012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL1200012
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL SURFACE MOUNT
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
0.003%
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Load Capacitance :
12pF
Drive Level :
100 µW
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Operating Temperature (Max) :
70°C
Type :
MHz Crystal
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Frequency :
12MHz
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Surface Mount :
yes
Frequency Tolerance :
30ppm