FKN2WSJT-73-36R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-36R
Description
RES 36 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
36Ohm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN2WSJT-73-36R
YAGEO FKN2WSJT-73-36R
36Ohm, 2W, Wirewound,