FKN2WSJT-73-33R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-33R
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
33Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN2WSJT-73-33R
YAGEO FKN2WSJT-73-33R
33Ohm, 2W, Wirewound,