FKN2WSJT-73-1R1
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-1R1
Description
RES 1.1 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
1.1Ohm
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN2WSJT-73-1R1
YAGEO FKN2WSJT-73-1R1
1.1Ohm, 2W, Wirewound,