FKN2WSJT-52-6R8
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
6.8Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN2WSJT-52-6R8
YAGEO FKN2WSJT-52-6R8
6.8Ohm, 2W, Wirewound,