FKN200JR-73-6R2
Mfr.Part #
FKN200JR-73-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
6.2Ohm
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN200JR-73-6R2
YAGEO FKN200JR-73-6R2
6.2Ohm, 2W, Wirewound,