FKM150KT-73-0R33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FKM150KT-73-0R33
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.33 OHM 10% 1.5W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FKM
Resistance :
330mOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.224Diax0.563L 5.70mmx14.30mm
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
FKM150KT-73-0R33
YAGEO FKM150KT-73-0R33
330mOhm, 1.5W, Wirewound,