FKA000010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FKA000010
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Series :
SaRonix-eCera™ FK
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
5ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Fall Time-Max :
5ns
Type :
XO (Standard)
Output :
CMOS
Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
100MHz
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm