FK7420005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FK7420005
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Fall Time-Max :
5ns
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
74.2MHz
Frequency :
74.25MHz
Base Resonator :
Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FK
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
5ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm