FK5400005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FK5400005
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
4mA
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
10mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
54MHz
Supply Voltage :
1.8V
Height :
1.143mm
Mount :
Surface Mount
Series :
SaRonix-eCera™ FK
Frequency :
54MHz
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
4
Output :
CMOS
Power Supplies :
1.8V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.8V