FK28C0G2A821JN000
Mfr.Part #
FK28C0G2A821JN000
Description
CAP CER 820PF 100V C0G RADIAL
Stock
101
In Stock :
101
Ceramic
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
820pF
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Width :
2.5mm
Length :
4mm
Published :
2013
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Size Code :
1610
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
FK28C0G2A821JN000
TDK Corporation FK28C0G2A821JN000
FK 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial