FK28C0G2A681JN000
Mfr.Part #
FK28C0G2A681JN000
Description
CAP CER 680PF 100V C0G RADIAL
Stock
685
In Stock :
685
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size Code :
1610
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
680pF
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Terminal Pitch :
5mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±5%
Width :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FK28C0G2A681JN000
TDK Corporation FK28C0G2A681JN000
FK 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial