FK28C0G1H820JN006
Mfr.Part #
FK28C0G1H820JN006
Description
CAP CER 82PF 50V C0G RADIAL
No
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
82pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Length :
4mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
2.5mm