FK28C0G1H220JN006
Mfr.Part #
FK28C0G1H220JN006
Description
CAP CER 22PF 50V C0G RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
4mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Capacitance :
22pF
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
C0G NP0
Multilayer :
No
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Width :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FK28C0G1H220JN006
TDK Corporation FK28C0G1H220JN006
FK 22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial