FK26C0G2J681J
Mfr.Part #
FK26C0G2J681J
Description
CAP CER 680PF 630V C0G RADIAL
Ceramic Capacitors
Multilayer :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
JESD-609 Code :
e2
Length :
5.5mm
Capacitance :
680pF
Width :
3.5mm
Voltage - Rated :
630V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Pitch :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Published :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Datasheets
FK26C0G2J681J
TDK Corporation FK26C0G2J681J
FK 680pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial