FK26C0G2J471JN006
Mfr.Part #
FK26C0G2J471JN006
Description
CAP CER 470PF 630V C0G RADIAL
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Width :
3.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Voltage - Rated :
630V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
5.5mm