FK2450022
Mfr.Part #
FK2450022
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
24.576MHz
Output :
CMOS
Fall Time-Max :
5ns
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
24.5MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
5ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SaRonix-eCera™ FK
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm